Щитовидна залоза від А до Я: стратегії ідеальної вагітності

діагностика щитовидної залози

Жінкам, які планують вагітність, крім звичних обстежень, обов’язково рекомендується пройти УЗД щитоподібної залози. Це дозволить вчасно виявити можливі відхилення та при необхідності скорегувати їх за допомогою лікування або дієти. Недооцінка ж такого аспекту може призвести до негативних наслідків для здоров'я як майбутньої матері, так і її дитини. 

 

Високоякісні УЗД щитоподібної залози у Києві доступні в діагностичному центрі Лайфскан. За адресами пров. Обсерваторный, 3-а та просп.Лобановського, 17 чекає комфортний прийом та уважний підхід до кожного клієнту.

 

Чому УЗД щитовидної залози – необхідний етап перед вагітністю?

 

В більшості випадків проблеми з органами ендокринної системи проходять без виражених симптомів, що може ускладнити їх виявлення. Але є ряд ознак, при яких обов’язково варто звернутись до медичного спеціаліста та зробити УЗД щитоподібної залози. Серед них:

 

  • слабкість та втомлюваність: зазвичай спричиняє зниження рівня гормонів;
  • млявість: відчуття не зникає навіть після достатнього відпочинку;
  • емоційна нестабільність: різкі зміни настрою, роздратованість та депресія;
  • зміни ваги: гіпотиреоз може призводити до надмірного набору ваги, тоді як гіпертиреоз супроводжуватися її втратою;
  • порушення менструального циклу: може спостерігатись як нерегулярність, так аномальність таких фізіологічних процесів;
  • проблеми зі шкірою, волоссям та нігтями: часто є наслідками дисфункції щитівки;
  • проблеми з концентрацією та пам'яттю.

 

Під час вагітності збільшується навантаження на імунну, серцево-судинну, ендокринну та інші системи. Це може призводити до загострення захворювань, які раніше не проявлялися так гостро або навіть були латентними. Різкі зміни в організмі часто провокують розвиток аутоімунних захворювань, коли атакуються власні клітини та тканини. Вагітність також може сприяти й прискореному росту наявних пухлин. 

 

Зрозуміти насправді, чи є проблеми з ендокринною системою без профілактичного ультразвукового дослідження щитоподібної залози дуже складно. Звернення до лікаря при виявленні цих симптомів дозволить вчасно виявити можливі проблеми та уникнути їх негативного впливу на планування та саму вагітність.

 

Порушення щитоподібної залози і їх наслідки

 

Порушення роботи щитовидної залози можуть мати серйозні наслідки для вагітних жінок та їх ненароджених дітей. Ця важлива органічна система виробляє гормони, які впливають на різні функції організму, включаючи обмін речовин та регулювання енергетичного балансу. 

 

Недостатній рівень тироксину може спричинити передчасні пологи, низьку масу тіла новонародженого та інші ускладнення. Такі захворювання можуть спричинити підвищений ризик післяпологової депресії та інших психічних станів.

 

Підвищений рівень тиреоїдних гормонів також може призвести до передчасних пологів, великої маси тіла новонародженого та ризику післяпологової гіпертіреоз-патології. Нерівновага гормонів впливає на розвиток мозку та інших органів плоду, що призводить до різних вроджених вад та психомоторного розвитку.

 

У зв'язку з цим важливо, щоб жінки, які планують вагітність, регулярно проходили дослідження щитоподібної залози та отримували відповідні консультації від лікаря-ендокринолога. Вчасне виявлення та лікування порушень може значно покращити перебіг вагітності та знизити ризик ускладнень як для матері, так для дитини. 

 

В ДЦ LifeScan у Києві пропонується УЗД щитоподібної залози по доступним цінам. Обов’язково варто знайти час для обстежень, щоб подарувати майбутній дитині шанси на здоровий розвиток.

Категории: