Процентні депозити: що краще пам’ятати

Банківський депозитний внесок вже давно став звичним фінансовим інструментом на сьогоднішній день. Сьогодні існує чимало видів депозитів, з яких непросто підібрати підходящий, адже кожен з них володіє своїми унікальними перевагами. Як бути в морі банківських пропозицій, обрати депозити фізичних осіб? Про процентні депозити та дещо інше ми й поговоримо далі.

Типи депозитів, які є основними в Україні

 

 1. Строковий депозит має на меті внесення грошей під процентну ставку на певний період, який вказується в договорі. По закінченню терміну дії договору клієнт забирає свій внесок.
 2. Депозит до запитання – це внесок без точного зазначеного періоду зберігання.
 3. Банківські вклади фізичних осіб в розрізі доступних способів збереження активів 
 4. Виходячи з вищезазначених типів кожен банк запускає в роботу власні унікальні види депозитів.

Найбільш поширені види пропонованих депозитних вкладів:

 1. Серед звичних видів присутній ощадний депозит, який включає в себе початкові досить прості умови та невелику відсоткову ставку. У разі такого виду депозиту основна сума вкладу може рости за рахунок капіталізації, яку проводять численні банківські установи. Грошова сума додається на основний рахунок при подальшому надходженні процентної ставки.
 2. У разі, якщо метою є збір коштів для якої-небуть мети, тоді вам підійде депозит накопичувального виду. Виходячи з практики, клієнти банків обирають такий вид депозиту у випадку потреби накопичення грошей на нерухомість чи автомобіль.
 3. Депозит розрахункового виду представляє собою регулярну виплату фіксованої суми з процентної ставки, що попередньо відмічається в договорі.
 4. Для працівників того ж таки банку чи громадян пенсійного віку часто пропонуються депозити спеціалізованого виду, які включають в договорі певні унікальні умови.
 5. Депозити валютного виду — це коли вклади є можливість відкрити не лише в гривневому вигляді, а й в іншій зручній для клієнта валюті. Варто відмітити, що такий вид депозиту передбачає збереження накопичення у разі зниження курсу національної валюти.
 6. Періодично конвертувати окрему частину активу рахунку з однієї валюти в іншу теж можливо і для цього передбачений депозит мультивалютного характеру.
 7. Депозити металевого характеру — дохід за такими вкладами надходить не тільки за рахунок відсотків по вкладу, а й залежить від зміни вартості золота чи платини на ринку.

Унікальна перевага депозитів та роздуми про відкриття рахунку

Немає сумнівів, депозит – можливість надійно вкласти власні кошти. У елементарному зберіганні та накопичуванні коштів депозитам немає рівних. Втім вибір банку є особливо важливим етапом і до цього варто віднестись з особливою відповідальністю. 

Категории: